Diagnosticarea Borreliozei

Re: Diagnosticarea Borreliozei

Mesajde popeci » Mar Iun 12, 2012 7:55 am

ok, multumesc dom'doctor
popeci

Re: Diagnosticarea Borreliozei

Mesajde mstan » Mar Iun 12, 2012 9:40 am

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca, credeti ca se merita efortul de a merge in Germania, la Augsburg, pentru diagnostic. Analizele care se fac acolo sunt mai deosebite decat la noi? ( immunoblot and ELISA test, including VLSE, LTT, CD3/CD57, Nk cells, ANA titer)? Din cate am citit au aparut si in Romania noi teste pt Lyme. Sunt similare celor din Germania? Din lista celor de la http://infectolab.de puteti recomanda anumite analize ?
De 3 ani am simptome, dar testele ELISa si WB sunt negative (doar p41 slab pozitiva), dar la DFM apar spirichete si alte co-infectii (Spirochete putine, babesii si Haemoplasma). Investigatiile le-am facut in urma cu mai bine de un an. Desi pe baza rezultatului DFM nu se poate initia un tratament, eu am facut tratament cu antibiotice si am continuat cu naturiste, dar prea multe schimbari nu au aparut. Credeti ca ar fi trebuit sa tratez intai co-infectiile? Se poate ca o alta infectie sa fie sursa problemelor mele (dureri/arsuri de muschi, tendoane ...) ? O infectie cu E-coli ar putea da astfel de probleme?
Multumesc!
mstan

Anterior

Înapoi la FORUM PENTRU PACIENTI