Diagnostic si Tratament

Re: Diagnostic si Tratament

Mesajde Cristi Gaesti » Joi Aug 29, 2013 8:13 pm

Doamna sau domnule Foxi,daca ati urmat tratamentul dl. Dr.Ion,asa cum vi l-a prescris dansul,atunci ar fi o problema! Nu va cunosc si nu cred ca ma cunoasteti. Ma numesc Stanescu Constantin, sunt din Gaesti,Dambovita si urmez tratamentul dl. dr.Ion din decembrie 2011.Am fost diagnosticat cu discopatie lombara,apoi cu hernie de disc..chiar m-am si operat de hernie la Bagdasar-Arseni, apoi am ajuns la HBOT Constanta, dupa ce dl. dr. Virgil Ionescu de la PRO-VITA,mi-a pus diagnosticul corect; necroza de cap femural bilateral,stadiul 3-4 drept,stadiul 3 stang.Dansul m-a trimis la Constanta, pt, ca aveam sfericitatea capului femural integra si mi-a spus ca mai am o sansa...chiar dansul mi-a spus ca daca ma duc la oricare dr. ortoped din tara,ma va taia si imi va pune proteze!Asa am ajuns la Constanta!Aici inainte de a incepe tratamentul am facut testul de borelia si am iesit pozitiv pe Afzeli!Testul l-am facut la Fundeni!apoi am refacut testul la Lyme Diagnostic dupa 6 luni de tratament cu antibiotic si 40 de sedinte in barocamera si am iesit negativ!( desi borelia este inca in sange in proportie mare).Va pot pune la dispozitie toate testele, ale mele si ale familiei mele!In legatura cu NACF bilateral, dupa sedintele din barocamera,edemul osos s-a diminuat si mai apoi disparut,iar eu acum pot sa merg! Cand am venit la Constanta nu puteam nici macar sa dorm( pe burta,pe spate),nu puteam sa merg,nu puteam sa stau pe scaun,nu puteam sa fac absolut nimic si din cauza asta luam cele mai puternice analgezice,desi nu aveau nici un efect.Acum pot sa merg normal( mai folosec o singura carja doar atunci cand stiu ca am de urcat scari),am inceput seviciul,am fost in concediu la mare,in Delta,la munte,conduc masina fara nici o problema,merg la plimbare cu sotia si fetita prin oras,merg ,etc., dar am respectat tot timpul tratamentul dl.dr.Ion.
Doamna sau domnule foxi, nu dati cu noroi in cineva care trateaza si vindeca oamenii! Daca la dumneavoastra nu a mers tratamentul ,asta nu inseamna ca ca cei de la HBOT nu v-au vrut binele sau ca v-au pacalit! Poate ca dumneavoastra nu ati urmat tratamentul asa cum trebuia, poate ca nu ati folosit carjele cum trebuia,etc..In privinta boreliei va sfatuiesc sa va duceti la un cabinet care are testele de borelia!!!e adevarat ca sunt scumpe,dar asta e!La noi in orice spital din Romania,aceste teste rareori sunt disponibile,dar si alea costa destul de mult.De ce nu va duceti dumneavoastra sa faceti testele,cu buletinul dumneavoastra, la o clinica din strainatate?Si apoi de ce nu incercati sa va tratati de necroza, la clinici din Anglia,Germania,SUA,Israel,Italia,etc. unde se trateaza aceste cazuri de aproape 30 de ani? Poate ca acolo nu va va mai pacali nimeni!
Multa sanatate!
Stanescu Constantin
tel:0766715479
Cristi Gaesti

Mesajde sani » Vin Sep 20, 2013 1:00 pm

Nu vreau sa jignesc si sa supar pe nimeni. Desi la analizele de sange, rezultatele su iesit negative pentru Borrelia si doar la microscop a iesit pozitiv, am refuzat sa fac tratament cu antibiotic pentru ca nu doream sa imi distrug sistemul imunitar.
Atacurile de panica si durerile articulare au inceput in luna mai si atunci m-am hotarat sa imi fac analizele pentru Borrelia. Citeam ore intregi pe internet despre aceasta boala si incepusem sa simt ca am simptomele tuturor.
Am urmat tratamentul cu suplimente naturale timp de 2 luni. Mi-au prins foarte bine, dar am inceput sa nu ma mai gandesc la boala. Incet-incet, am putut sa ma desprind de ea si simptomele au disparut in proportie de 90%. Gandesc cat mai pozitiv si vreau sa merg si la un psiholog.
Nu contest ca exista aceasta boala, dar asta nu inseamna ca o avem cu totii. Exista oameni muscati de capuse si care, o parte din ei au fost infectati, dar asta nu inseamna ca este deja o maladie. Parerea mea este ca cei asimptomatici, de fapt nu au aceasta boala.
Am intrebat parerea unui medic destul de bun si mi-a zis in felul urmator: " Daca analizele de sange au iesit negative, e bine, nu te lua dupa microscop. Daca iesim in strada si luam la intamplare 5 oameni si le facem testul la microscop, toti vor avea spirocheta in sange. "

Mananc cat mai natural si preponderent legume si fructe, am activitati, gandesc pozitiv si am incredere mare in Cel de Sus.
In marea majoritate a cazurilor, raspunsul sta doar in noi, nu in site-uri, medicamente alopate si chiar multi medici care isi dau cu parerea.

Va doresc tuturor sanatate incredere in Dumnezeu si in voi!
sani

Mesajde sani » Vin Sep 20, 2013 1:01 pm

Nu vreau sa jignesc si sa supar pe nimeni. Desi la analizele de sange, rezultatele su iesit negative pentru Borrelia si doar la microscop a iesit pozitiv, am refuzat sa fac tratament cu antibiotic pentru ca nu doream sa imi distrug sistemul imunitar.
Atacurile de panica si durerile articulare au inceput in luna mai si atunci m-am hotarat sa imi fac analizele pentru Borrelia. Citeam ore intregi pe internet despre aceasta boala si incepusem sa simt ca am simptomele tuturor.
Am urmat tratamentul cu suplimente naturale timp de 2 luni. Mi-au prins foarte bine, dar am inceput sa nu ma mai gandesc la boala. Incet-incet, am putut sa ma desprind de ea si simptomele au disparut in proportie de 90%. Gandesc cat mai pozitiv si vreau sa merg si la un psiholog.
Nu contest ca exista aceasta boala, dar asta nu inseamna ca o avem cu totii. Exista oameni muscati de capuse si care, o parte din ei au fost infectati, dar asta nu inseamna ca este deja o maladie. Parerea mea este ca cei asimptomatici, de fapt nu au aceasta boala.
Am intrebat parerea unui medic destul de bun si mi-a zis in felul urmator: " Daca analizele de sange au iesit negative, e bine, nu te lua dupa microscop. Daca iesim in strada si luam la intamplare 5 oameni si le facem testul la microscop, toti vor avea spirocheta in sange. "

Mananc cat mai natural si preponderent legume si fructe, am activitati, gandesc pozitiv si am incredere mare in Cel de Sus.
In marea majoritate a cazurilor, raspunsul sta doar in noi, nu in site-uri, medicamente alopate si chiar multi medici care isi dau cu parerea.

Va doresc tuturor sanatate incredere in Dumnezeu si in voi!
sani

Mesajde sani » Mie Apr 30, 2014 9:25 pm

Revin dupa 1 an de tratament, dar nu pentru Borellia.
Mi-am dat seama ca mi-as bate joc de corpul si de viata mea daca as incepe tratamentul nesfarsit cu antibiotice. M-am documentat, am mai intrebat pe la diversi medici, inclusiv homeopati si am ajuns la concluzia ca borellia in foarte, foarte multe cazuri nu exista. Este o forma de anxietate pe care eu una am tratat-o cu credinta in Dumnezeu, cu terapie psihologica si homeopatica.
Iesiti din cercul vicios in care ati intrat! Nu aveti idee cate feste va poate juca mintea si ce simptome puteti avea numai gandindu-va la ele! Eu ajunsesem sa am dureri articulare si ale intregului corp greu de suportat, furnicaturi, ameteli, etc, oscilam cu TA de la 9/6 la 14/10 si cu pulsul de la 48-50 la 140, nu mai puteam sa urc scarile si oboseam cand mergeam pe strada. Nu mai zic de atacurile de panica pe care le-am avut timp de 9 luni in fiecare noapte, uneori de 2 ori pe noapte!
Nu mint si incerc sa abat si alti oameni de pe un drum gresit. Nu dati crezare oricui va spune cert ca aveti borellia + alte "n" coinfectii, nu va distrugeti organismul cu tone de antibiotice, nu cheltuiti sume imense pe analize care oricum se bat cap in cap, nu sunt concludente si nu garanteaza nimic, nu credeti toti medicii care mai nou sunt foarte cunoscatori ai acestei boli! Cu acesti bani, mai bine mergeti la mare, la soare, inotati, activati-va vitamina D si intariti-va imunitatea! Mancati sanatos, ganditi pozitiv, faceti multa miscare, credeti in Cel de Sus, traiti-va viata frumos!

1) Toate vietatile Terrei sunt imbolnavite deja cu borellia daca citim cat de repede si cat de usor se transmite aceasta boala. Este o pandemie la nivel global?
2) Oamenii de la tara care sunt realmente expusi frecvent capuselor de ce nu se imbolnavesc?
3) Daca am avea un microscop, am vedea ca pe propria piele si in interiorul nostru traiesc milioane de microorganisme. Ce credeti ca mentine echilibrul convietuirii noastre cu acestea? Propriul nostru sistem imunitar. Atunci de ce sa il omoram singuri cu antibiotice?
sani

Anterior

Înapoi la FORUM PENTRU PACIENTI