CLINICA DE MEDICINA HIPERBARA TG.MURES - LIVEZENI

CLINICA DE MEDICINA HIPERBARA TG.MURES - LIVEZENI

Mesajde Ana Maria Fuerea » Lun Dec 17, 2012 11:58 am

Stimati pacienti,

incepand cu data de 17.12.2012, Clinica de Medicina Hiperbara Tg.Mures-Livezeni isi incepe activitatea. Pentru programari si consultatii va stam la dispozitie la numerele de telefon 0265.511.022 sau 0766.724.906.

Va dorim multa sanatate si sarbatori fericite!

Ana Maria Fuerea
PR Coord.
Ana Maria Fuerea

Re: CLINICA DE MEDICINA HIPERBARA TG.MURES - LIVEZENI

Mesajde iolandamg » Lun Dec 17, 2012 4:15 pm

Felicitari! Sa fie intr-un ceas bun!
Sa dea Domnul sa va mearga bine, dar mai ales sa faceti bine cat mai multi pacienti!
iolandamg

Mesajde carmendiac » Vin Dec 21, 2012 5:47 pm

Felicitari pentru Clinica de la Targu Mures . Cred ca am fost prima pacienta de la centrul de la Mures , vreau sa spun ca daca vreti sa vedeti o clinica de 5 ***** , puteti merge acolo . Ma bucur ca mai are cineva curajul sa investeasca in medicina romaneasca , desi aceasta este in "COMA" . Servicii de acest gen avem nevoie . :D
carmendiac

Mesajde Roxana-H » Mie Ian 09, 2013 10:16 am

As dori sa intreb daca exista o alta modalitate de a ajunge la Tg Mures Livezeni in afara de masina personala.Autocare,microbuze ....ceva?Va multumesc!
Roxana-H

Mesajde sanda » Dum Ian 20, 2013 1:18 pm

Tren direct din Bucuresti (http://www.cfrcalatori.ro) sau orice pana in Tg Mures si microbuz pana la Livezeni
http://www.autogari.ro/Transport/Targu_ ... 13317.aspx
Sanda
sanda

Mesajde Maria » Dum Mar 24, 2013 7:46 am

Buna dimineata,

In primul rand, as dori sa-l felicit pe dr. Ion pentru initiativa de a deschide cele doua clinici de Medicina Hiperbara, din Constanta si apoi cea din Tg. Mures. De asemenea, il felicit atat pe el cat si pe colegii sai pentru profesionalism, eleganta, politete si daruire in tratarea eficienta a pacientilor. Toate acestea le spun in cunostinta de cauza, sa nu aiba nimeni curajul sa ma contrazica :).
In luna octombrie 2012 am fost cu baietelul (5 ani, deficienta de vorbire-elemente de autism) si cu sotul la Clinica de Medicina Hiperbara din Constanta, am avut senzatia ca nu ma aflu in Romania...cu asta am spus totul despre felul cum am fost tratati, sunt extraordinari toti cei de acolo... Am stat doua saptamani pentru a face proceduri de hiperbara puiului nostru. In camera de de oxigenare hiperbara a intrat sotul meu ca insotitor al copilului, a stat zilnic aproape 3 ore....Vreau sa va spun ca inainte de a veni la Constanta, sotul meu a facut o entorsa urata la picior, i s-a invinetit glezda...Ca insotitor al copilului, a facut si el terapie hiperbara, dupa doua zile nu a mai avut nimic la glezna, dar, trebuie sa va spun ceva muuuuult mai important, dupa aceasta terapie de hiperbara, puiul nostru si-a dat drumul la vorbit, sigur, si cu terapia facuta acasa in logopedie, cateodata, ma uit la el..., nu am cuvinte sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru aceste progrese care le-a facut cu ajutorul acestei terapii de hiperbara...ce sa mai spun?? nu am cuvinte sa-i multumesc dr. Ion si colegilor sai....Inainte de a veni la Constanta faceam acasa terapie in logopedie(cu aceleasi persoane cu, care facem si acum) dar....mergea destul de lent, nu progresa asa cum ne asteptam...acum mergeeee, ce sa zic? suntem multumiti...
Ne-am gandit ca in luna mai din acest an sa venim la Clinica din Tg. Mures (suntem din Suceava, este mai aproape Tg. Mures decat Constanta) sa mai facem 2 saptamani deterapie hiperbara copilului nostru.
Maria

Mesajde lauramm » Joi Iul 18, 2013 12:44 pm

maria,
ma intereseaza si pe mine cat costa pentru ca nu gasesc nicaieri ac informatii.Ma poti ajuta ?
lauramm

Mesajde Lora Kuglis » Mar Sep 24, 2013 6:44 pm

Multumim D-lui Dr Ion pentru profesionalismul de care a dat dovada in ceea ce ne priveste !!!Va recomand tuturor sa incercati OXIGENOTERAPIA in tratarea diferitelor afectiuni fiindca chiar functioneaza !
Lora Kuglis

Mesajde Maria » Sâm Oct 26, 2013 11:37 am

Buna ziua tuturor,

In primul rand, imi cer scuze ca nu am mai intrat pe forum, dar, sincer, nu am avut timp.
In al doilea rand, doresc sa va spun ca am fost cu baietelul, in luna mai a.c., la Clinica Hiperbara din Tg. Mures-Livezeni, tariful a ramas acelasi - 400 RON/1 terapie.
Vrea sa va spun ca se cunoaste foarte mult ca am facut aceasta terapie...copilul este OK, peste 1 luna implineste 6 ani, deja l-am inscris la scoala pentru clasa 0, a progresat foarte mult. Sigur, dupa terapia cu hiperbare continuam cu logopedie, se cunoaste foarte mult faptul ca am facut hiperbara, parca i s-a luminat mintea...
In concluzie, suntem foarte multumiti, cand am fost prima oara (oct. 2012) la Clinica de Hiperbara din Constanta copilul spunea doar cateva cuvinte, acum, dupa 2 serii de terapie copilul este aproape OK. Poate mai venim in primavara lui 2014, sa vedem...dar merita, mai ales cand este vb. de copii...
Cine are posibilitate financiara sau cine nu are posibilitate (sa analizeze cu dr. Ion, poate se pot plati in rate terapiile) recomand sa faca aceasta terapie cu hiperbara, ajuta, sigur ajuta.
Bafta multa tuturor!! :)
Maria

Înapoi la FORUM PENTRU PACIENTI