AJUTOOORRRRRR,VA ROGG

AJUTOOORRRRRR,VA ROGG

Mesajde viil27 » Mar Dec 11, 2012 9:48 pm

Buna seara dragi prieteni de suferinta , sunt unul ca si voi diagnosticat cu borrelia garini, va rog sa ma ajutati cu citeva lamuriri, sunt nou pe acest forum, si nu stiu prea multe, doresc sa aflu daca sunt persoane ce au aceasta boala cu simptome comune cu ale mele, pentru a ma mai linisti , am stari de ameteala destul de puternice pe tot parcursul zilei si intirziere in perceperea imaginilor , am tinitus aproape permanent , uneori parca simt ca mi se contracta creierul ( poate spun o prostie dar eu asa percep senzatia )capul i mi este tulbure tot timpul , nu am liniste de cit in prima ora de la trezire , apoi incepe calvarul , starea de ameteala as asociao mai mult cu stare de mahmureala , minte confuza mai tot timpul , pe seara incep sa mi mai revin cit de cit. Mentionez ca sunt infestat cu boala respectiva cam de pe la jumatatea anului 2008 starile de rau au inceput sa apara cam de prin 2009 dupa care au mers pe un ascendent crescator , la fel ca si la multi alti de pe aici, am sute de analize normale , boala am reusit sa o descopara abea in 2012 prin luna septembrie. Apropo este cineva ce sufera de boala asta si din cauza ei are scaunul ca si al oilor ??? Starile sunt mult mai multe, eu am scris doar ce ma supara cel mai rau. Multumesc anticipat
viil27

Re: AJUTOOORRRRRR,VA ROGG

Mesajde mihaimihai » Mie Dec 12, 2012 11:26 am

Salut,

In primul rand bine ai venit in comunitate! Ma regasesc aproape in totalitate in simptomele tale (inclusiv cu ora de dimineata, inclusiv cu oile :)) ), numai ca nu le percep foarte acut, ci latent astfel incat sa le pot ignora (referitor la ameteala si confuzie). Eu am fost diagnosticat in februarie 2012 cu SM si in mai 2012 cu borrelia. In momentul de fata sunt in a 6-a luna de tratament antibiotic.

O parte din cei de aici mai activam si pe http://numaiunaltblog.wordpress.com - pe care ti-l recomanda sa il frunzaresti (mie mi se pare foarte interesant).

Multa sanatate!
Mihai.
mihaimihai

Mesajde viil27 » Joi Dec 13, 2012 9:05 pm

Multumesc frumos Mihai , m am mai linistit un pic. Din pacate stariel mele sunt foarte puternice in intensitate , si din ce in ce mai greu de dus pe picoare, i mi vine sa urlu de nervi uneori, miine dau o fuga pina la cta la Dn doctor Ion, sa stau de vorba un pic cu dansul, boala asta ma transformat dintr un armasar ce alerga 7 hotare intr o gloaba. De la mine pentru tine numai bine
viil27

Mesajde mihaimihai » Vin Dec 14, 2012 9:51 am

Da, acelasi sentiment il am si eu....Sanatate!
mihaimihai

Mesajde viil27 » Mie Ian 02, 2013 9:36 am

La multi ani cu sanatate sa va dea DOMNUL de toate.Cu prilejul noului an care a venit,urez tuturor suferinzilor dar si medicilor de pe acest site, sa aveti parte de multa SANATATE, FERICIRE si multe realizari ,DOAMNE AJUTA
viil27

Mesajde Ami » Mie Ian 30, 2013 9:41 am

Buna ziua dl dr. Ion,

Eu urmez schema de tratament data de dv pentru borelioza, am cam 3 sapt de cand am inceput minociclina iau 2 pastile seara adica 100 mg, azitromicina luni, marti si miercuri si bineinteles vessel due si schema naturista ( curcumina, cats claw, parasite cleanse, etc). Problema este ca ma simt mai slabita ca inainte am ameteli destul de puternice in special dimineata, rigiditate in zona cefei (ma frige efectiv coloana in zona cervicala si simt furnicaturi), spasme musculare, pana si la limba si perioade cand imi tremura toti muschii si nu am putere, vedere incetosata sau anumite puncte. Bininteles incerc sa beau cat mai multe lichide, ceaiuri, apa pentru detoxifiere. Ce sa fac? ametelile pe care le am acum seamana cu cele pe care le-am avut atunci cand au debutat simptomele bolii in urma cu 1 an. Este posibil sa fie recatie la medicamente? sau este posibil sa fie o scleroza multipla iar antibioticele sa-i faca rau?
Ami

Mesajde viil27 » Joi Feb 21, 2013 8:29 pm

Buna seara Ami ,fiindca ti am citit mesajele si a mi pare ca nu ti a raspuns nimeni am sa incerc sa ti sar eu un pic in ajutor , este apsolut normal sa a ti revina starile de rau in perioada de tratament, ba chiar sa te simti mult mai rau de cit anainte de a incepe tratamentul ,sincer nu cunosc 100% cauza dar pot sa ti garantez ca asa m am simtit si eu in perioada de 2 luni de antibiotice prescrise de dn dr.Ion .De la mine pentru tine multa sanatate si numai bine
viil27

Mesajde catalinul » Mie Mar 06, 2013 10:39 am

multa sanatate
catalinul

Mesajde deimnos » Mie Mar 13, 2013 3:01 pm

Multe din simptomele pe care le descrii le resimt si eu , desi nu am fost la vreun control. Cred ca tocmai m-ai convins sa merg.
deimnos

Mesajde ginamarin » Lun Apr 08, 2013 4:55 pm

Buna ziua si eu m-am regasit candva printre simptomele dumneavoastra, acum sunt mult mai bine. trebuie sa aveti mult curaj si sa ascultati medicul foarte mult. Beti ceaiurile care va sunt indicate si ve-ti trece peste toate incet, incet.Sanatate multa!
ginamarin

Înapoi la FORUM PENTRU PACIENTI