Borrelia si NACF

Re: Borrelia si NACF

Mesajde Cristi Gaesti » Mie Iun 13, 2012 6:12 am

Emisiunea Traieste sanatos din 12 iunie 2012-despre necroza aseptica de cap femural
www.antena2.ro/Traieste sanatos - cancer de prostata / boli de oase la tineri
Multa sanatate!
Cristi Gaesti

Mesajde Cristi Gaesti » Lun Iun 25, 2012 11:12 am

Traieste sanatos - uleiuri volatile / terapie prin sauna
www.antena2.ro/Traieste
Cristi Gaesti

Mesajde Cristi Gaesti » Lun Iul 16, 2012 1:50 pm

Nu am mai scris pe acest forum de ceva timp.Acum pot sa spun ca dupa aproape 2 luni de la ultima terapie cu oxigenare, piciorul drept nu ma mai doare deloc.Dar am avut in luna iunie cateva zile in care m-a durut ingrozitor(nici nu puteam sa-l misc)Atunci a fost si o mare instabilitate climatologica(ba ploua ba era soare).Acum ma simt ca un om renascut,ma simt extraordinar.Pot sa ma misc in voie,sa fac orice.Insa nu exagerez.Chiar daca uit sa mai iau carja dupa mine,niciodata nu cobor sau urc scarile fara ajutorul carjelor.Acum dupa ce am terminat tratamentul cu antibiotice si mai am un pic din tratamentul de pauza,abia astept sa ajung la Constanta sa mai fac un RMN(in luna august dupa ziua de 16).Am urmat cu strictete tratamentul dat de dl.Dr. Ion.O sa mai scriu pe acest forum sa va prezint evolutia NACF in cazul meu.
Multa sanatate!
Cristi Stanescu
tel:0766715479
Cristi Gaesti

Mesajde Cristi Gaesti » Sâm Sep 08, 2012 11:43 pm

In august am facut un nou RMN la Constanta si sunt fericit ca in proportie de 90% sunt vindecat.(la un moment dat nici eu nu mai credeam ca nu o sa scap de proteza la piciorul drept).Sedinte nu mai trebuie sa fac ,dar in schimb trebuie sa ma protejez cat pot de mult mai ales la urcarea si coborarea scarilor.In rest pot incepe serviciul si sa duc o viata normala.Revin anul viitor la Constanta pt. un nou RMN inainte de PASTE.
Mii de multumiri Dl.Dr.Ion si intregii echipe HBO Constanta.
Cristi Gaesti

Mesajde Cristi Gaesti » Vin Oct 12, 2012 2:55 pm

De 6 zile nu mai folosesc carja,ca punct de sprijin.Am inceput sa cobor si sa urc scarile fara carja.La inceput cu putina teama ,dar dupa cateva zile am constatat ca pot sa merg normal.Mai am ceva probleme in momentul cand se schimba vremea ,dar nu asa de mari incat sa folosesc din nou carja.Necroza de cap femural se poate vindeca si fara operatie!!!Este adevarat ca trebuie sa stai pe bara aproximativ un an, dar nu ai in corp proteze sau infiltratii!!Abia astept sa pot alerga din nou ...normal.(deocamdata sunt linistit,merg incet si incerc sa ma protejez cat mai mult,chiar daca de multe ori exagerez, incercand sa ridic obiecte sau sa mut mobila prin casa) Avantajul vindecarii prin Hiperbara, fata de proteza ,este incomparabil...peste 10 ani sau mai putin nu trebuie sa ma duc la revizie(asa se spune in cazul celor care au proteza),plus ca pot sa-mi misc picioarele normal fara nici o restrictie.Este foarte bine ca de 2-3 ani aceasta afectiune se poate vindeca si fara cutit si proteza si la noi in tara.
Mii de multumiri Dl.Dr.Ion si personalului HBOT Constanta.

Stanescu Constantin
tel: 0766715479
Cristi Gaesti

Mesajde Cristi Gaesti » Sâm Ian 19, 2013 2:07 pm

Traieste sanatos - sensibili la variatiile de temperatura (2/2)
www.antena2.ro
Cristi Gaesti

Mesajde Cristi Gaesti » Mar Mai 20, 2014 2:45 pm

Nu am mai scris pe acest post de aproape un an. In acest timp am mai facut 2 sedinte de hiperbara ! ultima in noiembrie 2013 ! In decembrie 2013, ianuarie si februarie 2014, am avut dureri mari la ambele picioare ! Eram hotarat sa ma duc la un spital sa-mi pun proteze ! Am revenit la C-ta, am mai mai facut un RMN si desi eu eram convins ca trebuie sa-mi pun proteze, dl. Dr. Ion, mi-a spus ca nu mai am edem osos, si trebuie sa fac miscare si inot, iar de hiperbara nu mai am nevoie ! Carcotas, ca toti oamenii din tara , nu am crezut ca pot scapa de proteze. ! Familia mea a insistat sa nu ma grabesc, sa am incredere! Acum ce sa va mai spun ! de 2 luni merg normal, fara carje, am fost la un botez, o nunta si acum 3 zile urcam la ,,Babele si Sfinx,,, in Bucegi ! asa ca......SE POATE FARA PROTEZA !
Mentionez ca dupa urcarea pe munte, sotia si fetita mea au avut dureri mai mari la picioare( febra musculara), decat am avut eu ! RESPECT pt. Dl. Dr. Ion si tot colectivul de la Centrul de Medicina Hiperbara Constanta ! La multa sanatate , va doresc !
Cristi Gaesti

Anterior

Înapoi la FORUM PENTRU PACIENTI